М'який клімат, гірське повітря, різноманіття карпатських трав обумовлює насичений смак та корисні властивості овечого, козиного та коров’ячого молока.
Молочнокислі продукти, виготовлені з свіжого натурального молока легко засвоюються, мають високу поживність, лікувальні та дієтичні властивості.
Процес приготування сиру з молока включає виділення цінних для здоров'я людини компонентів - легкозасвоюваного білку та молочного жиру, з використанням натурального сичужного ферменту. Для покращення смакових якостей будз (сирна головка) прогрівається димом карпатської деревини. Вурда (сир з солодкого свіжого молока) вразить ніжною текстурою та приємним солодкавим смаком. Бринза (будз перетертий з сіллю) є незамінною складовою гуцульської кухні.
Білки, які входять до складу сиру, містять ряд незамінних амінокислот, які вкрай важливі для роботи органів травлення та нервової системи людини. Є у складі сиру і мінерали, найважливіші з яких фосфор, кальцій та залізо – основа нашої кісткової тканини та зубів, також беруть участь у зміцненні серцевого м'язу. Сир сприяє утворенню гемоглобіну в крові, містить вітаміни групи В.
Сир має все необхідне для нормального розвитку людини. Лікарі-дієтологи рекомендують включати сир у наше харчування. Корисний сир з овечого та козиного молока. Він багатий органічними кислотами, вітамінами А, В2, РР, кальцієм, магнієм, натрієм і фосфором. Бринза -- хороший антиоксидант, покращує травлення, регулює кількість цукру в крові.
Натуральні сири - одні з найдавніших продуктів харчування людини. І за минулі століття довели свою користь і зайняли почесне місце в нашому раціоні.